Domů
Artego
E-shop
Salony Artego
Kde koupit
Spolupráce
Blog
Další

Barvy na vlasy s dlouhotrvajícím účinkem

Také jste si oblíbili ten pocit, kdy odcházíte z kadeřnictví s nově obarvenými vlasy? Jenže je tu vždy stejný problém. Po čase začne barva ztrácet svou sílu a lesk. Co tedy dělat, aby si vlasy zachovaly nejdéle svou barevnou intenzitu a zářivost? Při barvení či odbarvování dochází k narušení struktury vlasu, a tím pádem i k vyšší poréznosti, ztrátě hydratace a lesku vlasů. Právě díky poréznosti se barva z vlasů více vyplavuje. Proto je nutné zvolit takovou péči, která vlasům dodá chybějící hydrataci. Přijde vám, že hlavně v letních měsících bledne barva vlasů rychleji? Proto nezapomínejte na ochranné přípravky proti UV záření, a to i u nebarvených vlasů. To totiž rozkládá molekuly barviva, u přírodních vlasů zase způsobuje rozklad melaninových částic.

Stálost barvy ovlivňuje i voda. Ta dokáže zvětšit objem vlasu až o 30 %. Tím se zvětší prostor mezi buňkami vlasu a dochází tak vyplavení barevných molekul. Barva bledne nejen při mytí vlasů, ale i sportování, kdy se více zpotíme a pot se k vlasům chová agresivně. Dávejte si pozor i na chlór v bazénech nebo slanou vodu v moři. Dokonce i tvrdá nebo měkká voda hraje velkou roli. Zkuste proto pobyt ve vodě zkrátit a používejte dostatečnou ochranu. V bazéně si třeba svažte vlasy do culíku, nebo si pořiďte koupací čepici.

Kvalitní domácí péče je základ – šampon, kondicionér nebo maska pro výživu vlasů a termoochrana. Termoochranný sprej používáme nejen kvůli ochraně, ale i pro udržení barvy, protože teplo z fénu, žehličky či kulmy také ovlivňuje jejich odstín. Mezi kterými produkty vybírat?
Značka Artégo nabízí několik produktových řad. Jednou z nich je It’s Color. Je vhodná pro všechny typy vlasů, které třeba již ztratily vitalitu a ovladatelnost. Obnovuje jejich zářivost, poslušnost a obsahuje látky pro ochranu kosmetické barvy. Klíčovou vlastností je velmi nízký obsah amoniaku. Tyto oxidační barvy dokonale kryjí šediny na dlouhou dobu, navíc vlasům dodají potřebnou péči díky lipidům a minerálním olejům, takže jsou krásné, zdravé a lesklé. Oxidační barvy z naší nabídky doporučujeme míchat s peroxidy O2, které rovněž naleznete na e-shopu myartego.cz.

Řada šitá na míru barveným vlasům je i Beauty Fusion. Zamezuje dehydrataci a blednutí barvy vlivem slunečního záření, znečištěného životního prostředí, tepla z fénu či žehličky. Produkty obsahují celou řadu prospěšných přírodních látek, která například v moři chrání odstíny korálů od vyblednutí působením slunce a mořské vody. Mají silné hydratační a ochranné schopnosti.

Ať už jste brunety nebo blondýnky, jistě vás potěší i produkty z řady Good Society, díky kterým se o své obarvené vlasy náležitě postaráte. Dojde ke zvýraznění teplého, nebo studeného odstínu vlasů. Řadu doplňují hydratační a vyživujicí masky pro všechny typy vlasů. Péči můžete rozšířit o regenerační kondicionér, který usnadňuje rozčesatelnost, chrání a vyživuje.

Péči o vlasy se vyplatí nepodceňovat a vždy zvolit ten správný a dostatečně kvalitní produkt. Pokud si nevíte rady, nebojte se poradit s profesionálem, který doporučí vhodnou péči přímo pro váš typ vlasů.

artegohair.eu © 2024